Jak bezpiecznie pracować?

2016-03-15 17:20

Wypadki mogą przydarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet spokojne powierzchnie biurowe mogą stać się areną dla nieszczęśliwych wypadków. Aczkolwiek wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach takich jak budownictwo. Wypadek może się wydarzyć z wielu powodów. Może zawieść sprzęt, człowiek popełnić błąd bądź wymogi bezpieczeństwa nie zostaną dochowane.

Istnieją nadzwyczaj czytelne i poważne regulacje celem gwarantowania, iż miejsce pracy będzie bezpieczne. Przepisy te zostały wprowadzone przez rząd i mają one sprzyjać właścicielom firm w uniknięciu koszmaru jakim jest wypadek pracownika. Niestety bez względu na to jak daleko posunięte są środki bezpieczeństwa wypadki będą nieraz trafiały się wszędzie.

W przypadku wystąpienia szkody w pracy poszkodowany zatrudniony często nie rozumie własnych praw i nie wie jak postępować. Większość osób mniema, iż ich świadczenia i ubezpieczenie pokryje odszkodowanie. Jednakże nie zawsze jest to takie proste. Z tego powodu mogą powstać pewne problemy a nierzadko najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie porozmawianie z jurystą.

Trafiały się przypadki, kiedy poszkodowany zatrudniony został wyraźnie ranny w pracy, ale czekała go długa batalia sądowa w celu uzyskania odszkodowania. Jest to szczególnie frustrujące, gdy obrażenia zostaną spowodowane poprzez zaniedbania osób trzecich.

Po wypadku całe zdarzenie musi pozostać przeanalizowane w sprawie ustalenia, jakże otoczenie miało własny udział w wypadku.

Chroń siebie i swoją rodzinę. Skorzystaj z konsultacji oferowanej przez jurystę i poznaj własne prawa, szczerze polecam - Adwokat Wrocław.

Powrót

Mobbing

 • 2016-03-15 17:07

  Jak bronić się przed mobbingiem w miejscu pracy?

  Mobbing w miejscu pracy szerzy się jak wirus. To dla mnie niesamowite, iż przeszło 50% wszystkich zatrudnionych jest terroryzowanych w miejscu pracy. Znęcanie się w miejscu pracy dotyczy wszystkich stanowisk i obejmuje zarówno mężczyzn oraz kobiety. Prześladowania i szykany dotykają całego szeregu...

Adwokat

 • 2016-03-15 17:08

  Znaczenie wyboru odpowiedniego adwokata dla swojej sprawy

  Jeśli jesteś stroną sporu, masz problemy z dyskryminacją albo molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem bądź problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, np. w przypadku kiedy dotknie Cie...

Motywacja

 • 2016-03-15 17:10

  6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

  Traktujesz własnych pracowników świetnie, płacisz im pensję, udzielasz im płatnych urlopów a także oferujesz nadzwyczajne dodatki. Mimo to, z jakiegoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Przychodzą do pracy na czas, robią co do nich należy ale ich postawa i wyniki nie są satysfakcjonujące. Wtedy...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode