Jak bronić się przed mobbingiem w miejscu pracy?

2016-03-15 17:07

Mobbing w miejscu pracy szerzy się jak wirus. To dla mnie niesamowite, iż przeszło 50% wszystkich zatrudnionych jest terroryzowanych w miejscu pracy.

Znęcanie się w miejscu pracy dotyczy wszystkich stanowisk i obejmuje zarówno mężczyzn oraz kobiety. Prześladowania i szykany dotykają całego szeregu zatrudnionych bez względu na płeć.

Skutki bycia ofiarą takich działań są zróżnicowane. Wiele osób doświadcza depresji, w końcu potrzebując pomocy terapeuty. Ofiara z czasem może stracić pewność siebie i zagubić poczucie swojej wartości.

Mobbing uważany jest za kluczowy problem w miejscach pracy. Mimo, że jest niezgodny z prawem spora część ofiar nie podejmuje działań prawnych. Zarówno dla mężczyzn jak i kobiet zastraszanie w miejscu pracy nie należy lekceważyć. Zgłosić się można do specjalisty jak adwokat Wrocław.

Oto ewidencja rzeczy, które można uznać za mobbing w miejscu pracy:

-atakowanie wizerunku danej osoby przez ogłaszanie paskudnych plotek i kłamstw,

- wyłączenie ofiary z grupy w celu izolacji od innych pracowników,

- zastraszenia,

- umyślne utrudnianie pracy,

- odbieranie obowiązków zatrudnionego bez powodów,

- zmiany struktury pracy i wytycznych na każde skinienie,

- nałożenie terminów, które nie mogą być ziszczone celem ograniczenia wydajności działań danej osoby,

- wkraczanie w prywatność poprzez szpiegowanie,

- dostarczenie błędnych wiadomości celem wprowadzenia pracownika w błąd.

Obowiązkiem pracodawcy jest zweryfikowanie, że spółka solidnie działa przeciw mobbingowi w miejscu pracy. Rezultatem nierozwiązanych dylematów w pracy może stać się rozwiązanie umowy.

Powrót

Mobbing

 • 2016-03-15 17:07

  Jak bronić się przed mobbingiem w miejscu pracy?

  Mobbing w miejscu pracy szerzy się jak wirus. To dla mnie niesamowite, iż przeszło 50% wszystkich zatrudnionych jest terroryzowanych w miejscu pracy. Znęcanie się w miejscu pracy dotyczy wszystkich stanowisk i obejmuje zarówno mężczyzn oraz kobiety. Prześladowania i szykany dotykają całego szeregu...

Adwokat

 • 2016-03-15 17:08

  Znaczenie wyboru odpowiedniego adwokata dla swojej sprawy

  Jeśli jesteś stroną sporu, masz problemy z dyskryminacją albo molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem bądź problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, np. w przypadku kiedy dotknie Cie...

Motywacja

 • 2016-03-15 17:10

  6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

  Traktujesz własnych pracowników świetnie, płacisz im pensję, udzielasz im płatnych urlopów a także oferujesz nadzwyczajne dodatki. Mimo to, z jakiegoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Przychodzą do pracy na czas, robią co do nich należy ale ich postawa i wyniki nie są satysfakcjonujące. Wtedy...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode