6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

2016-03-15 17:10

Traktujesz własnych pracowników świetnie, płacisz im pensję, udzielasz im płatnych urlopów a także oferujesz nadzwyczajne dodatki. Mimo to, z jakiegoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Przychodzą do pracy na czas, robią co do nich należy ale ich postawa i wyniki nie są satysfakcjonujące. Wtedy doświadczasz olśnienia. Twoim zatrudnionym brakuje istoty dobrej etyki pracy: motywacji.

Żeby pracownicy z miłością przechodzili do swoich zadań, rezultatem czego będą lepsze skutki ich postępowań, wypróbuj sześć sugestii, które pomogą Ci zmotywować pracowników.

1. Najważniejszym środkiem na zmotywowanie zatrudnionych jest sprawienie, aby czuli, iż ich profesja jest niezmiernie istotna. Ostatnie badania potwierdzają, że praca, dzięki której odczuwa się sens będzie godnie wynagradzana. Znakomitym sposobem na to jest ustalenie celów i wizji swojej firmy oraz zaangażowanie pracowników do realizacji postanowień.

2. Otwarta komunikacja i sprawne dzielenie się informacjami ze swoimi zatrudnionymi, by mieć jasny obraz tego w jakim kierunku podąża firma. To gwarancja na to, że będą podejmowane słuszne decyzje na bazie aktualnej sytuacji.

3. Każdy pracownik powinien mieć wskazane osobiste cele związane z podjętym stanowiskiem. Nie wystarczy jedynie określenie obowiązków, każdy musi zostać poinformowany również o przewidywanych skutkach. Przez określenie ról i oczekiwań, pracownicy będą dokładnie wiedzieć czego wymaga od nich firma.

4. Doglądanie wyników, lecz nie w ten sposób by kogokolwiek obarczać. Należyta komunikacja winna odbywać się na rozmowie, by pracownik wiedział co wyszło nie tak i w jaki sposób polepszyć sytuację.

5. Budowanie teamów, w których ludzie będą sobie ufać i nawzajem się motywować. Dzięki temu zapewni się im trochę wolności w samodzielnym zarządzaniu.

6. Uznanie jest dalej mocnym motorem do działania. Aby zatrudniony jak najlepiej wykonywał swoją pracę, powinno się pozwalać na efektywne pochwały za spełnione cele.

Kiedy pracownik ma zapewnione właściwe warunki, wypowiedzenie umowy o pracę jest rzadkością.

Powrót

Mobbing

 • 2016-03-15 17:07

  Jak bronić się przed mobbingiem w miejscu pracy?

  Mobbing w miejscu pracy szerzy się jak wirus. To dla mnie niesamowite, iż przeszło 50% wszystkich zatrudnionych jest terroryzowanych w miejscu pracy. Znęcanie się w miejscu pracy dotyczy wszystkich stanowisk i obejmuje zarówno mężczyzn oraz kobiety. Prześladowania i szykany dotykają całego szeregu...

Adwokat

 • 2016-03-15 17:08

  Znaczenie wyboru odpowiedniego adwokata dla swojej sprawy

  Jeśli jesteś stroną sporu, masz problemy z dyskryminacją albo molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem bądź problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, np. w przypadku kiedy dotknie Cie...

Motywacja

 • 2016-03-15 17:10

  6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

  Traktujesz własnych pracowników świetnie, płacisz im pensję, udzielasz im płatnych urlopów a także oferujesz nadzwyczajne dodatki. Mimo to, z jakiegoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Przychodzą do pracy na czas, robią co do nich należy ale ich postawa i wyniki nie są satysfakcjonujące. Wtedy...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode