Co należy wiedzieć o swoich prawach jako pracownika

2016-03-15 17:19

To przygnębiający fakt, że dziś większość ludzi nie jest świadomych swoich praw jako pracowników. W co poniektórych przypadkach pracownicy odczuwają, że ich prawa są łamane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

Tak więc pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie własnych praw. Aby pomóc Ci w tym, niżej możesz zaznajomić się z niektórymi rzeczami o których winieneś wiedzieć jako pracownik.

Zatrudniony ma kilka podstawowych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do sprawiedliwej rekompensaty, do prywatności i wolność od dyskryminacji. Jeżeli jakakolwiek z tych praw będzie naruszana stanie się to pretekstem do złożenia skargi.

Nawet wówczas, kiedy ubiegasz się o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelakiej dyskryminacji. Pracodawca nie powinien zadawać pewnych wnikliwych zapytań, które mogłyby naruszać Twoje prawa osobiste.

Masz też prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Niezależnie na jej gatunek jaki wykonujesz trzeba być zabezpieczonym przed wszelakiego typu zagrożeniami dla zdrowia.

Być może najważniejsze – jako zatrudniony masz prawo do uzyskania sposobnego uposażenia za pracę. Jeśli nie będziesz otrzymywać uczciwej zapłaty to po co w ogóle pracować?

To są jedynie niektóre prawa jakie masz w charakterze zatrudnionego. Powinieneś być ich świadomy, a w razie kłopotów należałoby skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.

Powrót

Mobbing

 • 2016-03-15 17:07

  Jak bronić się przed mobbingiem w miejscu pracy?

  Mobbing w miejscu pracy szerzy się jak wirus. To dla mnie niesamowite, iż przeszło 50% wszystkich zatrudnionych jest terroryzowanych w miejscu pracy. Znęcanie się w miejscu pracy dotyczy wszystkich stanowisk i obejmuje zarówno mężczyzn oraz kobiety. Prześladowania i szykany dotykają całego szeregu...

Adwokat

 • 2016-03-15 17:08

  Znaczenie wyboru odpowiedniego adwokata dla swojej sprawy

  Jeśli jesteś stroną sporu, masz problemy z dyskryminacją albo molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem bądź problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, np. w przypadku kiedy dotknie Cie...

Motywacja

 • 2016-03-15 17:10

  6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

  Traktujesz własnych pracowników świetnie, płacisz im pensję, udzielasz im płatnych urlopów a także oferujesz nadzwyczajne dodatki. Mimo to, z jakiegoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Przychodzą do pracy na czas, robią co do nich należy ale ich postawa i wyniki nie są satysfakcjonujące. Wtedy...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode