Z jakiej przyczyny pracownicy odchodzą?

2016-03-15 17:19

Zmiany w kadrach pracowniczych są sporym kłopotem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia pracownika jest często bardzo duży, potrzeba na to dodatkowego czasu. Problemem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest w takim przypadku utrzymanie stałej kadry.

Jednym ze sposobów na zatrzymanie pracownika jest zidentyfikowanie pretekstów, dla jakich rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze motywy ich rezygnacji z pracy? Oto krótki przewodnik przedstawiający najczęstsze względy.

1. Profesjonaliści twierdzą, iż pracownicy w rzeczywistości nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich kierowników. Kiedy przełożony wie jak doskonale dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich fantastycznie, także jako szef i człowiek, wówczas pracownicy pozostaną nawet w nienajlepszej pracy.

2. Reorganizacja winna odbywać się tylko wtenczas, kiedy istnieje realna potrzeba. Jeżeli firma robii ją co rok bądź co sześć miesięcy, pracownicy mogą stać się naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, że jest to motyw do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla zatrudnionych wiele zamieszania.

3. Firmy winny posiadać jakąś formę rywalizacji pośród swoich zatrudnionych, lecz to wszystko powinno być uczynione na sposób przyjazny. Jeśli pozostanie to zrealizowane nieprawidłowo będąc źródłem stresu pośród pracowników może to być czynnik do odejścia.

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wówczas rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

5. Winna być równowaga miedzy pracą a życiem zatrudnionego. Kiedy zaledwie poczują się jak niewolnicy to zaczną wyszukiwać środka by odejść z firmy.

6. Gdy pracownik pozostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co obiecano mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie zostaną zrealizowane to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

To jedynie parę względów, dla jakich pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.

Powrót

Mobbing

 • 2016-03-15 17:07

  Jak bronić się przed mobbingiem w miejscu pracy?

  Mobbing w miejscu pracy szerzy się jak wirus. To dla mnie niesamowite, iż przeszło 50% wszystkich zatrudnionych jest terroryzowanych w miejscu pracy. Znęcanie się w miejscu pracy dotyczy wszystkich stanowisk i obejmuje zarówno mężczyzn oraz kobiety. Prześladowania i szykany dotykają całego szeregu...

Adwokat

 • 2016-03-15 17:08

  Znaczenie wyboru odpowiedniego adwokata dla swojej sprawy

  Jeśli jesteś stroną sporu, masz problemy z dyskryminacją albo molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem bądź problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, np. w przypadku kiedy dotknie Cie...

Motywacja

 • 2016-03-15 17:10

  6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

  Traktujesz własnych pracowników świetnie, płacisz im pensję, udzielasz im płatnych urlopów a także oferujesz nadzwyczajne dodatki. Mimo to, z jakiegoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Przychodzą do pracy na czas, robią co do nich należy ale ich postawa i wyniki nie są satysfakcjonujące. Wtedy...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode