Jak radzić sobie z niedobrym pracodawcą?

2016-03-15 17:12

To jak traktujesz swoją pracę i jak spostrzegasz własny pobyt w tamtym miejscu zależeć będzie wiele od tego jak zauważasz swojego pracodawcę. Termin pracodawca oznaczałby zarówno Twojego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeśli odczuwasz, iż masz niedobrego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, że zostaniesz w tej firmie.

Lecz w jaki sposób radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz po prostu zrezygnować bez przemyślenia opcji, które masz. Co zrobisz, gdy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym zwierzchnikiem? Będzie lepiej, jeżeli poznasz procedury radzenia sobie z takimi kłopotami. Oto kilka pomysłów jak dawać radę ze złym szefem.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, lecz to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli problemy z pracodawcami od momentu powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj dowiedzieć się, w czym leży problem.

2. Co w szczególności jest Twoim kłopotem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te zapytywania powinna określić kierunek działania.

3. Jeżeli masz problemy ze swoim przełożonym spójrz na rzeczy, które możesz uczynić. A nuż będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko nie zapomnij, że cokolwiek zrobisz nie może być sprzeczne z polityką firmy.

4. Jeżeli masz problemy między innymi z kierownikiem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego rodzaju problemem.

5. Powinno się mieć w pamięci, że skarga przeciwko konkretnej osobie powinna być treściwa i prawdziwa. Wszystko winno być udowodnione. Jeżeli chodzi tutaj o pewnie nieporozumienie nie może to być , aby narzekać.

6. Można zwyczajnie pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane przez wielu ludzi. Pozostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, aby dać sobie radę ze złymi pracodawcami.

Powrót

Mobbing

 • 2016-03-15 17:07

  Jak bronić się przed mobbingiem w miejscu pracy?

  Mobbing w miejscu pracy szerzy się jak wirus. To dla mnie niesamowite, iż przeszło 50% wszystkich zatrudnionych jest terroryzowanych w miejscu pracy. Znęcanie się w miejscu pracy dotyczy wszystkich stanowisk i obejmuje zarówno mężczyzn oraz kobiety. Prześladowania i szykany dotykają całego szeregu...

Adwokat

 • 2016-03-15 17:08

  Znaczenie wyboru odpowiedniego adwokata dla swojej sprawy

  Jeśli jesteś stroną sporu, masz problemy z dyskryminacją albo molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem bądź problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, np. w przypadku kiedy dotknie Cie...

Motywacja

 • 2016-03-15 17:10

  6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

  Traktujesz własnych pracowników świetnie, płacisz im pensję, udzielasz im płatnych urlopów a także oferujesz nadzwyczajne dodatki. Mimo to, z jakiegoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Przychodzą do pracy na czas, robią co do nich należy ale ich postawa i wyniki nie są satysfakcjonujące. Wtedy...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode