Dobór pracownika

2016-03-15 17:21

Kiedy jeden z pracowników odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. Podczas procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich pretendujących kandydatów celem ustalenia, który z nich jest najlepszy na nowe stanowisko.

Trzeba być rozważnym przy wyborze. Jeżeli popełni się błąd podczas toku rekrutacji, możliwe że będziesz przymuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się najpierw wydawało.

Nie zapomnij, iż możesz zostać pozwany za bezprawne zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu pracownika z naruszeniem jego praw. Jeżeli chcesz upewnić się, iż dana osoba nie spowoduje dla Ciebie problemów należałoby, aby postępować odpowiednio z poniższymi sugestiami.

1. Zapytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Wynagrodzenie jest podstawowym zagadnieniem dla obu stron, w takim przypadku należy zweryfikować, że warunki umowy będą jasne. Jeżeli kandydat oczekuje zbyt dużo, można zwyczajnie odrzucić jego wniosek.

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Zasadne jest sprawdzenie czy wiadomości zawarte w CV są prawdziwe.

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje różne sprawy, takie jak wynagrodzenie za nadgodziny i politykę firmy. Na przykład zaplanowałeś zwolnić zatrudnionego, ponieważ dopuścił się on naruszeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeśli pozwie Cie on o nieprzepisowe zakończenie umowy, dokument ten może być dowodem na zgodę zatrudnionego na warunki zatrudnienia.

Powrót

Mobbing

 • 2016-03-15 17:07

  Jak bronić się przed mobbingiem w miejscu pracy?

  Mobbing w miejscu pracy szerzy się jak wirus. To dla mnie niesamowite, iż przeszło 50% wszystkich zatrudnionych jest terroryzowanych w miejscu pracy. Znęcanie się w miejscu pracy dotyczy wszystkich stanowisk i obejmuje zarówno mężczyzn oraz kobiety. Prześladowania i szykany dotykają całego szeregu...

Adwokat

 • 2016-03-15 17:08

  Znaczenie wyboru odpowiedniego adwokata dla swojej sprawy

  Jeśli jesteś stroną sporu, masz problemy z dyskryminacją albo molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem bądź problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, np. w przypadku kiedy dotknie Cie...

Motywacja

 • 2016-03-15 17:10

  6 Prostych środków na zmotywowanie pracownika

  Traktujesz własnych pracowników świetnie, płacisz im pensję, udzielasz im płatnych urlopów a także oferujesz nadzwyczajne dodatki. Mimo to, z jakiegoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Przychodzą do pracy na czas, robią co do nich należy ale ich postawa i wyniki nie są satysfakcjonujące. Wtedy...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode